2020-09-26

Ūkis

2020-07-24 11:36

Prezidentūrai džiūgaujant, kad Lietuvai pavyko išsikovoti didesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams, smulkūs ūkininkai euforijai pagrindo nemato. Lietuvoje vos prieš metus įvestas išmokų „lubas“ žemės ūkio ministras Andrius Palionis šiemet tylomis panaikino, tad daugiausiai naudos iš didesnių išmokų gaus stambieji žemvaldžiai – papildomi šimtai tūkstančių nubyrės „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančiam „Agrokoncernui“, taip pat „Auga group“, „Linas Agro“, „Lytagra“ ir kitoms didelėms bendrovėms.

2019-11-24 13:03

Nuo lapkričio 4 d. iki pat metų pabaigos, gruodžio 31 d., smulkieji ūkininkai jau antrą kartą šiais metais kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą ,,Parama smulkiesiems ūkiams“.

2019-02-17 12:04
Socialinių iniciatyvų srityje grąžą pamatuoti yra ypač sudėtinga – taip sudėtinga, kad kartais gali atrodyti, jog jokios grąžos net nebuvo. Kaip socialiniai verslininkai matuoja sunkiai formaliais kriterijais apčiuopiamą savo veiklos poveikį?
 
Panaros kaime (Varėnos r.) įsikūrusi „Pilnų namų“ bendruomenė teikia nemokamą reabilitaciją žmonėms, priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų. Jie padeda dirbdami vaistažolių ūkyje. 
2018-02-08 09:52

Pastaruoju metu itin populiarėja sveikos mitybos banga: lietuviai augina daržoves, jos ant stalų keičia iki tol kasdien valgytą kiaulieną, auginami naminiai paukščiai, kurių mėsa nėra tokia riebi. Sakoma, kad sveikiausias maistas yra tas, kuris užaugintas šalia mūsų, tačiau tiesiogiai savo produkcija prekiaujančių ūkininkų nėra daug, tad miestiečiui gauti produktų tiesiai iš ūkininkų rankų neretai tampa sudėtinga užduotimi.

2017-09-16 07:18

Daugiau nei penkiolika metų veikianti lietuviška bendrovė užaugo iki pasaulyje vertinamos įmonės, kurios gaminiai sėkmingai eksportuojami net į keturis žemynus. Viena pagrindinių kruopų gamintojų Baltijos šalyse UAB „Ekofrisa“ savo produkciją tiekia į Japoniją, Australiją, Izraelį, o ateityje tikisi plėsti verslą į dar daugiau užsienio valstybių.

2017-06-14 04:12

Visą gegužės mėnesį buvo aktyviai renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse" veiklos sritį "Parama asbestinių stogų dangos keitimui".

2017-02-06 00:38

Ūkiai Lietuvoje alksta gerų darbininkų. Norėdami prisikviesti darbuotojų, ūkininkai neretai siūlo ir gyvenamąją vietą.

žemės pardavimas užsieniečiams
2017-01-18 14:05

Aktyviai prieš žemės pardavimą užsieniečiams prieš kelerius metus agitavę valdančiųjų „valstiečių“ atstovai dabar ketina lengvinti sąlygas.

Trečiadienį Vyriausybė svarstys atsisakyti kai kurių saugiklių, kurie šiuo metu apsunkina žemės įsigijimą ne tik užsieničiams, bet ir lietuviams. Per trejus metus tik 2 užsieniečiai, kurie nebuvo Lietuvos piliečių sutuoktiniai, kreipėsi dėl leidimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės.

Puslapiai

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame