2019-04-21

Prancūzijoje oficialiai atidarytas saulės kelias

Prancūzijoje atidarytas saulės kelias
Kol Vilnius didžiuojasi Vakarinio aplinkelio atidarymu, Prancūzijos aplinkos ministras Segolene Royal šią savaitę oficialiai atidarė pirmąją pasaulyje saulės kelią, kuriam paklota 2,880 saulės plokščių, ir driekiasi vieną kilometrą miestelyje Tourouvre-au-Perche. Dabar šalis lauks ir stebės, ar kelias, pastatytas įmonės Colas' Wattway technology, pasitvirtins. Kelias turėtų gaminti pakankamai elektros energijos apšviesti gatves šio 3400 gyventojų miestelyje.

Prancūzija teigia tai yra pirmasis saulės baterijų kelias pasaulyje, kuriam patiesti skirta 5 milijonai eurų. Derva, kartu su penkių sluoksnių silikonu dengs saulės kolektorius, siekiant užtikrinti jų atsparumą.

Wattway tikisi, kad saulės baterijų kelias gamins 280 megavatvalandžių energijos kasmet, priklausomai nuo oro sąlygų.

Bendrovė taip pat tikisi, kad kelias pagamins vidutiniškai 767 kilovatvalandžių (kWh) per dieną, ir net 1500 kWh per dieną vasaros metu.

Naujas saulės baterijų kelias bus stebimas dvejus metus.

Wattway direktorius Jean-Charles Broizat atrodė atsargiai optimistiškas: "Mes vis dar eksperimentiniame etape. Statydami tokio masto bandomąjį kelią mes daug tikimės iš šios mūsų naujovės.

Šis bandomasis kelias padėjo mums optimizuoti fotoelementų baterijų tiesimo procesą, taip pat ir jų gamybą, siekiant, kad pasitvirtintų mūsų naujovės".

Tačiau ne visi yra patenkinti saulės keliu.
 
Kai kurie žmonės mano valdžia išleido per daug pinigų. Yra teigiančių, kad galima rasti daug kitų - patikimesnių būdų, kur galima investuoti į atsinaujinančios energijos gamybą.
 
Matysim, o kol kas Prancūzijos planuose yra patiesti 1000 kilometrų kelių su saulės kolektoriais, teigiama svetainėje the guardian.
 
 
 
 
TAIP PAT SKAITYKITE:

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame