2020-09-26

Nuomonė

Trečiadienį viešai nuskambėjusį Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasakymą, kad Lietuvai nebereikia kalbėti apie Astravo atominės elektrinės sustabdymą, vertinu kaip neatsakingą ir darantį žalą Lietuvos interesams. 

„Su dideliu skausmu širdyje sakau, kad ekologijai Lietuvoje skiriama per mažai dėmesio. Nors galime pasidžiaugti nuveiktais darbais vandenvalos srityje, yra dar daug neišspręstų problemų, todėl šiemet pažymimas neeilinis 75-erių metų KTU Aplinkosaugos technologijos katedros jubiliejus yra gera simbolinė proga vėl atkreipti dėmesį į šią sritį“, – sako kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.

Darosi vis aiškiau, kad šalies gyventojų sveikatingumo problematika neapsiriboja tik gydomosios medicinos plėtra. Ji paliečia daugelį žmonių gyvenimo sričių ir reikalauja glaudaus bendradarbiavimo tarp visų valstybinių sektorių.

Besikeičiantis požiūris į sveikatos priežiūrą kelia naujus iššūkius sveikatos apsaugai ir jos finansavimo šaltinių sistemai. Tai reikalauja originalių, paremtų reikalingais naujais teisės aktais, sprendimų.

Verslininko Vlado Lašo inicijuota diskusija dėl „Teslos“ automobilių gamyklos statybų pritraukimo į Lietuvą virsta judėjimu, prie kurio jungiasi ir šalies politikai.

Šiandien atsistatydinu iš visų savo visuomeninių pareigų ir nutraukiu savo narystę organizacijose.

Visa, kas gyva, vystosi tam tikru ritmu: gimsta, auga, subręsta, atlieka savo misiją ir išeina. Žmogus taip pat. Tik kitaip, nei augalai, asmuo juda spirale ir tobulėdamas kyla vis į kitą pažinimo pakopą, atlieka naują gyvenimo užduotį, perduoda patirtį ir vėl pradeda iš naujo, tik jau kitame išminties lygmenyje.

Pasaulį suvokiame matydami ir girdėdami, todėl natūralu, kad visi stengiamės kurti harmoningą, sveiką aplinką, kuri džiugintų sielą matant ją ir klausant. Tai daug pastangų reikalaujanti prasminga veikla, verta civilizuoto žmogaus .

Kaip ir daugelyje Vakarų šalių, Lietuvoje auga nusivylimas valstybine – “tradicine” medicina. Kaip atsakas į tai vis daugiau žmonių, ypač sergančiųjų lėtinėmis ligomis, ieško pagalbos pas papildomosios ir alternatyviosios – “netradicinės” medicinos specialistus. Pavyzdžiui, pagal CAMDOC Alliance medžiagą, Vokietijoje  apie 80 proc. visų besigydančiųjų kreipiasi į natūraliosios medicinos specialistus. Jeigu atkreipsime dėmesį į tai, kad šalies valstybinės ligonių kasos skiria valstybinės  - “tradicinės” medicinos išlaikymui arti dviejų milijardų eurų, galime nesunkiai įsivaizduoti  “netradicinės” medicinos paslaugų rinkos mastą.  Ši kol kas šalies sveikatos apsaugos sistemos niekaip nekontroliuojama rinka kaip didžiulis masalas traukia visokio plauko verslininkus ir  siekiančius lengvai pasipelnyti žmones.

Puslapiai

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame