2020-09-29

Mokslas

Šeš, 2020-07-04 15:09

Liepos 3 d. minimą Tarptautinę dieną be plastikinių maišelių prekybos tinklas „Lidl“ šiemet sutinka kitaip – metų pradžioje „Lidl“ tapo pirmuoju iš didžiųjų prekybos tinklų Lietuvoje, atsisakiusių vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių. Netrukus po to, „Lidl“ kartu su vietiniu aplinkai draugiškų maišelių gamintoju UAB „Bagfactory“, pirkėjams pasiūlė daugkartinį, visiškai perdirbamą krepšį „ECO-CENT“.

Pen, 2017-02-10 09:22

Lietuvoje egzistuoja du pasaulėžiūrų tipai – tie, kurie iš tiesų yra susirūpinę dėl aplinkosauginių problemų, ir tie, kuriems ji rūpi dėl ekonominių priežasčių, teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) docentė Audronė Telešienė. 

Sek, 2017-02-05 18:35

Neseniai moksliniai duomenys vėl patvirtino itin menką cheminių maisto papildų ir vitaminų vertę žmogaus sveikatai. Tuo tarpu Lietuvos mokslo tarybos finansuojamus projektus vykdantys mokslininkai jau sukūrė technologijas, kaip, pasitelkus reguliuojamą skirtingo spektro LED apšvietimą, reikiamomis natūraliomis bioaktyviomis medžiagomis praturtinti netgi mums įprastų daržovių ir žalumynų daigus.

Ant, 2017-01-10 15:28

Lietuvos mokslininkai ėmėsi intensyvaus darbo su „gerosiomis“ bakterijomis, galinčiomis gaminti natūralius maisto konservantus, nenaudojant žalingų medžiagų. Šios bakterijos leidžia ne tik ilgiau apsaugoti maistą nuo sugedimo, bet taip pat gali būti efektyviai taikomos gydyme, pakeičiant antibiotikus.

Tre, 2016-11-09 18:10

Gamyba ir ekologija – suderinama? Niekam ne paslaptis, kad čia naudojami tirpikliai, dažai, skiedikliai, išskiria galybę teršalų, kurie, patekę į aplinką, neigiamai veikia atmosferą ir klimato kaitą, kurios reikšmė Žemei, žmonijai ir jų ateičiai yra itin didelė bei neabejotina.

Lengvoji, chemijos, naftos pramonė, medienos, metalų apdirbimas, autoservisai, spaustuvės – sunku sugalvoti pramonės rūšį, kurioje nevyktų dujinių teršalų išsiskyrimas į aplinką.

Sek, 2016-11-06 20:35

Depresija sergančiam žmogui nereikia skaityti linksmos literatūros, jis to tiesiog nepriims, LRT RADIJUI sako gydytoja psichiatrė ir rašytoja Jūratė Sučylaitė. Anot jos, literatūra turi sutapti su vidiniu gyvenimu, o poezijos terapija – vienas būdų, padedančių susitikti su pačiu savimi.

Sek, 2016-10-23 07:12

Kauno technologijos universitetą (KTU) pasiekė gera žinia. Profesoriaus Vytauto Getaučio su komanda ir Šveicarijos fizikais sukurtų medžiagų, skirtų naujos kartos Saulės elementams, patentą įsigijo viena Japonijos kompanija.

Pir, 2016-08-15 09:41

Vilniaus kaimynystėje statoma Astravo atominė elektrinė be geriamo vandens gali palikti ne tik Vilnių, bet ir kitus Neries upės baseine esančius Lietuvos miestus. Aušinimui planuojamas naudoti Neries vanduo bus sugrąžintas į upę ir per laiką infiltruosis į požeminius geriamojo vandens horizontus.

Atsiranda didžiulė taršos rizika mūsų vandenvietėms, rašoma pranešime spaudai.

Puslapiai

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame