2020-10-22

Nacionalinis „DAROM“ forumas kviečia būti pilietiškus

Vasario 3 d. (penktadienį), LR Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje ir LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks VšĮ „Mes Darom“ organizuojamas trečiasis Nacionalinis Darom forumas. Oficialus renginio globėjas - LR Vyriausybės ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tvarkymosi akcija ,,Let’s do it” (Darom) prasidėjo Estijoje 2008 m. ir nuo tada ėmė plisti po visą pasaulį. Per 113 šalių ir daugiau nei 16 mln. žmonių jau dalyvavo šioje švaros akcijoje.

Lietuvoje VšĮ „Mes Darom“ nuo 2008 m. organizuoja ir su valstybinių, nevyriausybinių bei jaunimo organizacijų pagalba sėkmingai įgyvendina aplinkos švarinimo akciją pavadinimu „Darom“.

Šiuo tęstiniu projektu siekiama ugdyti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, o skatinant savanorystės ir bendruomeniškumo idealus -  įtvirtinti pilietinės visuomenės vystymąsi.

Šių metų forumo tikslas – įtvirtinti DAROM ir valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių partnerystę bei aktyviau bendradarbiauti ne tik įgyvendinant kasmetinę atliekų rinkimo akciją, bet ir 1000 socialinės, kultūrinės, visuomeninės, švietimo ar aplinkosaugos srities projektų.

Pirmąją renginio dalį LR Vyriausybėje susirinkusius dalyvius sveikins LR Vyriausybės ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, o antrąją dalį LR Seime atidarys Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Forumo metu bus aptariama Lietuvos situacija aplinkosaugos srityje ir pristatomi VšĮ „Mes Darom“ nuveikti darbai, apdovanojami aktyviausi partneriai.

Taip pat bus ne tik pristatomas jau tradicinis DAROM 2017 aplinkos tvarkymo planas, bet ir supažindinama su nauja Darom iniciatyva Lietuvai - 1000 projektų, kuriuos imtis įgyvendinti galės visi entuziastai.

Diskusijomis bus siekiama įtvirtinti akcijos tikslus bei sukurti palankias sąlygas DAROM projektų įgyvendinimui. Akcija globali, todėl renginio dalyvius pasveikins ir tarptautinio tinklo ,,Let’s do it” (Darom) atstovė iš Estijos.

Į forumą susirinks atstovai iš nacionalinės ir regioninės valdžios: ministerijų, Seimo, savivaldybių, seniūnijų ir seniūnaitijų.

Dalyvaus atstovai iš mokyklų, universitetų, kolegijų, neformaliojo ugdymo įstaigų, bendruomenių, įvairių įmonių ir organizacijų. Forume planuojama sulaukti apie 500 dalyvių.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE:

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame