2020-10-22

Jaunimo iššūkis bus vainikuotas maudynėmis Baltijos jūroje

Vasario 18 d. Palangoje vyks garsiosios tradicinės žiemos maudynės, kurias daug metų organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga. Manoma, kad šioje šventėje dalyvaus dar daugiau jaunimo, kuris priėmė iššūkį - 30 dienų maudynės eketėje. Tokios maudynės visą mėnesį vyko visoje Lietuvoje.

Nuo pat ryto sveikuoliai dalyvaus konferencijose ir įdomiuose susitikimuose, o 15 valandą prie tilto atbėgs apšilusių sveikuolių būrys ir ners į jūrą.

Šiose maudynėse „Palangos ruoniai -2017“ dalyvaus ir sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, kuris dar būdamas aktyvus nevyriausybininkas ir sveikos gyvensenos propaguotojas tradiciškai niurktelėdavo į ledines jūros bangas.

„Savo sveikata reikia rūpintis visus metus: sveikai maitintis, neturėti žalingų įpročių, rūpintis savo psichohigiena, - teigia A. Veryga. - Tradicinės ruonių maudynės yra savotiška metinė kulminacija tiems, kas visus metus rūpinosi savo sveikata, grūdinosi, buvo fiziškai aktyvūs.

Tai ir savotiškas asmeninių baimių peržengimo momentas. Klysta manantys, kad pakanka kartą ar kelis kartus per metus šokti į eketę ar kelis kartus dalyvauti masiniuose maratonuose.

Tai turi tapti mūsų gyvenimo dalimi. Džiaugiuosi, kad pasirenkančių sveiką gyvenimo būdą daugėja."

Buvęs Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas ir šių maudynių Palangoje iniciatorius Seimo narys Dainius Kepenis prisimena, kad prieš 20 metų agentūra „Factum“ užfiksavo masiškiausias žiemos maudynes Baltijos jūroje, kuriose dalyvavo 1514 žmonių.

Jis džiaugiasi, kad sveika gyvesnena tampa vis populiaresnė tarp jaunų žmonių, jie - stipri pamaina senosios kartos sveikuolių sąjungos bangai.

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE:

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame