2020-02-23

Pirmasis saulės energija varomas lėktuvas apskrido aplink žemę

Antradienį anksti ryte Abu Dabyje nusileido vien tik saulės energija varomas lėktuvas, apskridęs aplink Žemės rutulį ir grįžęs į kelionės pradžios tašką. Galutinis kelionės etapas nebuvo lengvas, nes karštas dykumos oras kėlė turbulencijas, tačiau pilotas Bertrandas Piccardas sugebėjo su jomis susitvarkyti. 

Šis lėktuvas, kurio sparnų ilgis yra didesnis nei „Boeing 747“ orlaivio, o ant kurių įmontuota 17000 saulės elementų, 2015 metų kovą pradėjo savo kelionę iš Abu Dabio. Nuo to laiko jis perskrido Ramųjų ir Atlanto vandenynus nenaudodamas jokio kuro ir praleido daugiau nei 23 dienas ore.

Prieš pat nusileisdamas oro uoste, pilotas B. Piccardas iš savo kabinos dienraščiui „The Guardian“ sakė: „Tikiuosi, kad žmonės supras, jog tai labai ypatingas momentas ir naujas žingsnis ne tik aviacijos, bet ir energetikos istorijoje“.

„Visos švarios technologijos, kurias naudojame, gali būti pritaikytos bet kurioje srityje. Mes nuskridome 40 000 km, tačiau dabar jau kitų žmonių užduotis vystyti technologiją toliau. Kiekvienos valstybės vadovas, kiekvieno miesto meras, kiekvienas verslininkas ir bendrovės vadovas turi vystyti tai toliau. Šios technologijos gali paversti pasaulį daug geresniu.

Turime jas naudoti ne tik dėl aplinkos apsaugos, bet ir todėl, kad jos pelningos bei sukuria darbo vietas“, – sakė lėktuvo „Solar Impulse 2“ pilotas.

Dienos metu saulės plokštės pakraudavo lėktuvo akumuliatorius, kurie sudarė ketvirtadalį 2.3 tonas sveriančio lėktuvo svorio. Taupydamas energiją pilotas dieną pakildavo į 8800 m aukštį, o naktį nusileisdavo į 1500 m aukštį. Lėktuvas skrido apie 48 km per valandą greičiu, tačiau gali skristi ir greičiau, jeigu ryškiai šviečia saulė.

„Dirbau penkiolika metų, kad galėčiau įgyvendinti šią technologijų pažangos demonstraciją. Todėl dabar tikrai noriu pasinaudoti šia proga ir sukurti pasaulinę švarių technologijų tarybą“, – sakė B. Piccardas. Tuo tarpu Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas sakė: „Solar Impulse 2 nuskrido daugiau nei 40000 km be degalų, naudodami neišsenkančią energiją. Tai istorinė diena ne tik kapitonui Piccardui ir jo komandai, bet ir visai žmonijai.“

Parengta pagal „The Guardian“ informaciją

 

 

 

 

Panašūs straipsniai:

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame